Otto – varattu

Otto, n. 1- vuotias poika, n. 13 – 14kg

Otto on reilun vuoden ikäinen poika, joka asustelee yhdistyksen turvakodilla veljensä Badin kanssa. Otto oli vastasyntynyt, kun löytyi emonsa Naalan (adoptoitunut Suomeen) kanssa Preslican kunnalliselta tarhalta. Otto ja Badi ovat kasvaneet turvakodilla. Otto on iloinen, vauhdikas ja energinen poika, joka rakastaa juosta ja painia erityisesti veljensä kanssa. Pojat ovat kiintyneet toisiinsa, mutta leikkivät myös muiden koirien kanssa. Kesähelteessä Otto löytyy usein vesiämpärissä viilentymässä 🙂 Vedestä Otto tykkää. Otto on hoikkarakenteinen (noin 13-14kg) ja pieni-keskikokoinen. Otto etsii liikunnallista kotia, jossa se pääsisi viettämään aktiivista ja monipuolista elämää ainoana koirana tai toisen koiran kaverina. Otto nautti koiraseurasta, jonka vuoksi olisi toivottua, että tulevassa kodissa Otto olisi säännöllisesti tekemisissä myös muiden koirien kanssa. Otto on viettänyt koko elämänsä tarhaolosuhteissa, joten se tulee tarvitsemaan ohjausta ja ymmärrystä kotiutumisvaiheessa ja kotikoiran arkeen totuttelussa. Ihmisten kanssa Otto on avoin, kiltti ja reipas. ❤

Otto on reilun vuoden ikäinen poika, joka asustelee yhdistyksen turvakodilla veljensä Badin kanssa. Otto oli vastasyntynyt, kun löytyi emonsa Naalan (adoptoitunut Suomeen) kanssa Preslican kunnalliselta tarhalta. Otto ja Badi ovat kasvaneet turvakodilla. Otto on iloinen, vauhdikas ja energinen poika, joka rakastaa juosta ja painia erityisesti veljensä kanssa. Pojat ovat kiintyneet toisiinsa, mutta leikkivät myös muiden koirien kanssa. Kesähelteessä Otto löytyy usein vesiämpärissä viilentymässä 🙂 Vedestä Otto tykkää. Otto on hoikkarakenteinen (noin 13-14kg) ja pieni-keskikokoinen. Otto etsii liikunnallista kotia, jossa se pääsisi viettämään aktiivista ja monipuolista elämää ainoana koirana tai toisen koiran kaverina. Otto nautti koiraseurasta, jonka vuoksi olisi toivottua, että tulevassa kodissa Otto olisi säännöllisesti tekemisissä myös muiden koirien kanssa. Otto on viettänyt koko elämänsä tarhaolosuhteissa, joten se tulee tarvitsemaan ohjausta ja ymmärrystä kotiutumisvaiheessa ja kotikoiran arkeen totuttelussa. Ihmisten kanssa Otto on avoin, kiltti ja reipas. ❤

%d bloggaajaa tykkää tästä: